Eğitim - Starwood Orman Ürünleri A.Ş.

H.SEVİM YILDIZ MESLEKİ EĞİTİM KÜLLİYESİ

Yeni yatırımlarla sürekli büyürken, ihtiyaç sahiplerine sunduğu yardımları kamuoyuyla bugüne kadar paylaşmayan Starwood, hem örnek teşkil etmek hem de müşterilerine dolaylı olarak katılımlarını bildirmek amacıyla “Eğitime % 100 Destek” amaçlı bir yatırımı hayata geçirdi. Nisan 2006’da temeli atılan 30.000.000$ bütçeli İnegöl H.Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü projesi 26 binadan oluşmaktadır. Kampüsün 2.850 m²’lik ilk binası 2006 yılı sonunda tamamlanmıştır. Bu hayır işinin tamamı, Starwood’a hizmet veren, Starwood ile ticaret yapanların alışveriş cirolarından elde edilen karlarla yapılmıştır.

Eğitime yapılan yatırımın, topluma döneceği fikrini benimseyen Starwood, yeni nesillerin eğitim hayatına sağlayacağı katkıdan dolayı oldukça umutludur. Geleceğe birer meslek edinerek daha güvenle bakan gençlere bu ortamı sağlamaktan onur duyan Starwood, “Bilgi güçtür” anlayışını esas alarak girdiği bu proje sonunda bilgi, güç ve dolayısıyla özgüven sahibi bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Ülkemizin geleceğe güvenle yürümesi, eğitim ve refah seviyesini arttırmakla mümkündür. Bu inanç ışığında gerçekleştirilen hayır ile Starwood, sosyal sorumluluğunun bilincinde olduğunu gözler önüne sermektedir.

STARWOOD AKADEMİ

Starwood sektör tecrübelerini ve bilgi birikimini Starwood Akademi ile birlikte tüm mobilya sektörünün faydasına sunmayı ve değer yaratmayı hedeflemektedir.
Kurulduğumuz ilk günden beri çalışanlarımızın gelişimine ve eğitimine yatırım yaparken, yaptığı bütün çalışmaları bir akademi çatısı altında toplanması hedeflendi ve bunun alt yapısı 2010 yılından beri geliştirilmektedir.
Kurumsal kimlik çalışmalarının da tamamlanmasından sonra 2015 yılı itibariyle Starwood Akademi sadece fabrika olmaktan çıkarak tüm İnegöl Mobilya Sanayi’nin hizmetine sunulmuştur.
Sektörün teknik danışmanlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için, akademi bünyesinde “İşinin Ustası” iç eğitmenleri yetiştirildi.
Sektörün kurumsallaşma ihtiyaçları doğrultusunda, talepte bulunan firmaları çözüm ortaklarımızla buluşturarak, önce İnegöl, sonra ülkemizin mobilya sanayisi için değer üretmeyi hedeflemektedir.

BENİM GELECEĞİM MOBİLYA

•"BENİM GELECEĞİM MOBİLYA" Projesi protokolü; İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediye Başkanlığı, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, İnegöl Müsiad ve Mind Up Eğitim Danışmanlık arasında imzalanmıştır. (11 Kasım 2014)

 

•Bu projenin amacı: İnegöl’de yaşayan  gençlerimizin, meslek hayatlarına daha bilinçli bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olmak ve vizyoner bir nesil yetiştirmektir.