Haberler

Ana Sayfa / Kurumsal / Haberler
Sultan Ahmet Camii Restorasyonu 2017-07-07

Ecdat Yadigarı, Dünya Mirası, Sultan Ahmet’e Birlikte Sahip Çıkıyoruz.

Starwood olarak bir büyük görevi daha üstlenmenin mutluluğunu ve gurunu sizler ile birlikte yaşıyoruz. 

Tarihimizin en güzide eserlerinden biri olan dünya mirası Sultan Ahmet Camii yapılışından 400 yıl sonra torunlarımız için Starwood sponsorluğunda restore edilecek.

Sultanahmet Camii'nin Koruma ve Restorasyon Çalışmalarını başlatan imzaların atıldığı törende, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Vakıflar Bölge Müdürü Mürsel Sarı, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Bakanlıkça atanan yüklenici firmalar ve nihayetinde Starwood adına Mehmet Yıldız hazır bulundular.

Yaklaşık 4 yıl sürmesi planlanan restorasyon kapsamında caminin üst kurşun örtüsü sökülerek yenilenecek. Cami genelinde cephe temizliği yapılacak, iç ve dışındaki taş ve mermer kaplamalarının raspa, sağlamlaştırma ve ıslah çalışmaları gerçekleştirilecek, minareler restore edilecek, çinilerin konservasyonu yapılacak. Ahşap ve sıva yüzeylerinde bulunan mevcut kalemişleri raspa edilecek, özgün kalemişleri temizlenecek ve ihya edilecek. Revaklı avluda özgün sıvalar sağlamlaştırılacak. Cami içi döşeme kaplamaları tamir edilecek ayrıca iç avludaki mermer döşemelerin, sütunların, cami bünyesindeki ahşap kündekarilerin kapsamlı konservasyonları yapılacak. Gerekli görülmesi durumunda güçlendirme çalışmalarının da yapılacağı restorasyon kapsamında, klasik lokmalı demir parmaklıklar tamir edilecek, dış avluda çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek ve tuvaletler yenilenecek.

İnşallah bizlere nasip olan bu güzel görevi sizlerin duaları ile tamamlayacak ve bu eseri gelecek nesillere birlikte aktaracağız.


TEDx BURSA 2017-03-15

‘’Hayatı Yavaşlat’’ konulu TEDxBURSA Starwood Akademi sponsorluğunda Bursa ‘da gerçekleştirildi.

I'm Design 2017 2017-02-23

Starwood ana sponsorluğunda 28 Şubat-4 Mart 2017 tarihleri arasında 3.sü gerçekleşen I’M DESİGN tasarım etkinliği kapsamında 13 üniversiteden 40 öğrenciyi 4 gün süre ile fabrikamızda misafir ettik.

Milano Domus Akademi’den Emmanuel Ruffo ve Özyeğin Üniversitesinden Işıl Oygür İlhan yürütücülüğünde gerçekleşen workshop sonunda tasarım öğrencilerinin mobilya tasarımı ve levha ile ilk kez tanışmaları sağlandı. 

4 Mart cumartesi günü Merinos AKKM’de Tasarım Her Dili Konuşur başlı...ğı altında gün boyu devam eden sunumlar da Salvatore Figliuzzi, Ayşegül Yavuz, Fahrettin Özlen, Alessandra Baldereschi, Natalia Rota Nodari, Emmanuel Ruffo, Gamze Güven, Hüseyin Yıldız, Ercan Ata, Mustafa Aydın çoğunluğunu tasarım öğrencilerinin oluşturduğu kalabalık bir dinleyici kitlesi ile buluşma imkanı yakaladı.

Sektörümüzün gelişmesi ve ilerlemesi için mobilya firmalarının tasarım değerine sahip ürünler üretmesi gerektiğinin bilinci ile Starwood olarak tasarıma ve tasarımcıya olan desteğimize tüm gücümüz ile devam ediyoruz…


H.Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi Açılışı 2016-10-23

H. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi'nin resmi açılışı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşmiştir. Tüm milletimize hayırlı olmasını dileriz.

İMOS 2016-04-18

İMOS yönetimi, mobilya sektörünün gelişimine katkılarından dolayı Sn. Hüseyin Yıldız'a derneğin ilk onursal üyelik belgesini takdim etmişlerdir.

Tüm İMOS yönetimine teşekkürlerimizi sunarız.


MDF 2016-04-09

9 Nisan 2016 Cumartesi günü yeni MDF hattımızdan ilk levhanın üretimini gerçekleştirdik. Tüm müşterilerimize ve sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.


I'm Design 2016 2016-03-22

Starwood’un ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi gerçekleşen “i’m Design” etkinliği gerçekleştirildi. Ünlü tasarımcılardan teorik ve uygulamaya dönük eğitim alan 32 öğrencinin dizayn ettiği 8 farklı masanın birleşmesi ile oluşan “İnegöl Sofrası” çalıştayı başarıyla tamamlandı.

22/26 Mart tarihleri arasında iki aşamadan etkinlik kapsamında ilk olarak 4 gün boyunca, ODTÜ, İTÜ, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Bilecik ...Şeyh Edebali Üniversitesi, Kayseri Melikşah Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nden 32 öğrenci İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Can Özcan, Ertan Demirkıran ve Stefano Pugliese nezaretinde ‘İnegöl Sofrası’ temalı workshop çalışmasını fabrikamızda gerçekleştirdi. Ayrıca I’m Design’da workshoptan seminerlere, söyleşilerden üretim bandı ziyaretlerine varıncaya kadar birçok aktivite de yapıldı.

26 Mart cumartesi günü ise hem bu ortaya çıkan “İnegöl Mobilya Sofrası”nın sunumu yapıldı hem de söyleşiler düzenlendi. Gerçekleştirilen seminerlerde alanlarının başarılı temsilcileri olan yerli ve yabancı pek çok isim katılımcılarla buluştu ve tasarım üzerine fikirler konuşuldu.

Hollandalı tasarımcı Eelko Moorer yine Hollanda’dan ahşap tasarımcısı Albert Chapel, İnegöl’ün yetiştirdiği önemli mobilya tasarımcılarından Fahrettin Özlen ve Impress firmasının tasarımcısı Burak Erbek katılımcılara sunumlarını gerçekleştirdi. 

Günün sonunda düzenlenen gala yemeğinde ise Türkiye’nin en büyük tasarım ofislerinden olan Autoban 212 firmasının tasarım direktörü Kerim Özkan ve Dünya Endüstriyel Tasarımcılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Er söyleşi gerçekleştirdiler.


Tedx Nilüfer 2016-03-16

Tedx Nilüfer Starwood Akademi sponsorluğunda Bursa'da gerçekleştirildi.

I'm Design 2015 2015-03-22

Starwood ana sponsorluğunda gerçekleşecek ATÖLYE İNEGÖL ‘ün açılış törenine tüm müşterilerimizi bekleriz.